loading
Merano - kostka nostalgiczna

merano_torfowy_braz.jpg

 

Czytaj również:
2013-06-17 22:31

 


Postarzane kostki Merano to nowość w linii Libet Decco. Tworzy je system siedem różnej wielkości prostokątów o wspólnym boku. Zapewnia to swobodę tworzenia dowolnych aranżacji i układów doskonale odwzorowujących zabytkową nawierzchnię w odcieniach beżu i torfowego brązu.
Nostalgia za czasami minionymi sprawia, że niezwykłą estymą darzymy przedmioty przywołujące ów magiczny klimat tego, co minęło. Powroty do przeszłości manifestują się m.in. w sztuce urządzania ogrodu, gdzie projektanci nie tylko chętnie korzystają z dawniej zaprojektowanych przedmiotów, ale również wybierają wzornictwo nawiązujące symboliką do poprzednich epok.„Ogród urządzony w stylu vintage udanie łączy w sobie fragmenty przeszłości, dla których znalazło się miejsce w teraźniejszości. Poddawane zabiegowi postarzania szlachetne kostki Merano doskonale wpisują się w ten styl z powodzeniem podkreślając romantyczny charakter ogrodu. Naturalny piaskowo-beżowy lub torfowy kolor w bezpretensjonalny sposób wtapia się i dopełnia aranżację w dawnym stylu”  – mówi arch. krajobrazu Małgorzata Gral, projektantka aranżacji nawierzchni w firmie Libet. 

„Warto pamiętać, że kostki Merano, chociaż są fabrycznie postarzane, to elementy nawierzchniowe zostały wyprodukowane przy użyciu nowoczesnych technologii. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Unikalny system uszczelniania kostek od wewnątrz (ALS), zabezpiecza nawierzchnię przed odbarwieniami i plamami” – uzupełnia. 

Kostki Merano dobrze prezentują się w otoczeniu skalników lub istniejącej już roślinności: na tarasach tonących w zieleni, w parkach otaczających stylizowane, przy zabytkowych lub tradycyjnych, dworkowych posesjach. Merano to system 7 prostokątów o różnych rozmiarach,  dostępny w dwóch naturalnych tonacjach jaśniejszej piaskowo-beżowej i ciemniejszej torfowo brązowej – można je z powodzeniem połączyć w jednej aranżacji.
Merano (Libet Decco Antico)
grubość: 6 cm
kolory: piaskowo-beżowy, torfowy brąz


Libet - o firmie 
Marka Libet to w Polsce synonim kostki brukowej i płyt tarasowych najwyższej jakości. Od ponad 20 lat produkty tej firmy współtworzą wyjątkowy klimat zarówno posesji prywatnych, jak i osiedli mieszkaniowych. Doskonale spełniają swoje zadanie także w otoczeniu centrów handlowych, nowoczesnych biurowców, hoteli czy też ośrodków wypoczynkowych.

Stale rozwijająca się oferta Libetu koncentruje się na produktach szlachetnych: kostce brukowej (Libet Decco), płytach tarasowych (Libet Impressio), elementach uzupełniających (Libet Completto) oraz produktach z kamienia naturalnego (Libet Patio). Od niedawna firma oferuje także duże elementy wykonywane z betonu architektonicznego na indywidualne zamówienie i według projektu architekta (Libet Stampo). 
Libet jest liderem rynku w segmencie kostki brukowej Premium (udział w rynku wynosi ponad 30%). Strategia Libetu na najbliższe lata zakłada dalszy rozwój w tym segmencie rynku. W perspektywie 3-5 lat firma chce podnieść przychody ze ich sprzedaży do poziomu do 50% całości. 
Wysoka jakość i innowacyjność, które charakteryzują produkty Libetu to zdecydowanie cecha wyróżniająca tej firmy. Najlepsze na rynku parametry techniczne materiałów nawierzchniowych są uzyskiwane dzięki unowocześnionemu parkowi technologicznemu, stosowaniu wachlarza starannie wyselekcjonowanych surowców oraz 14 laboratoriów technologicznych funkcjonujących przy każdym zakładzie produkcyjnym firmy. 
Firma oferuje bezpłatne usługi projektowania i aranżacji nawierzchni z udziałem swoich produktów. Na ich podstawie zrealizowano już ponad 1000 aranżacji przestrzeni publicznej: centrów handlowych, rekreacyjnych, biurowych, obiektów architektury miejskiej i sakralnej. 


Komentuj

Czytaj także:

 

 

 

Hasłem przewodnim naszego portalu jest łacińskie stwierdzenie
 de gustibus non disputandum est  
czyli  sprawy smaku, gustów, upodobań nie podlegają dyskusji.
W serwisie deko-racja dyskutujemy o gustach nie zapominając jednak o tym, że każdy ma prawo do swoich racji.